İstanbul’da sokağa çıkma yasağı

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı var mı ? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı gelecek mi ? Bu soruları neredeyse her gün Google’la soruyoruz. Covid-19 virüsünün bizi bir nevi hapsettiği pandemi sürecinde hep tedirginiz. Tedbirimizi elimizden geldiğince üst düzey de alsak bile bu küresel olay hepimizi etkiliyor. Tek taraflı dikkat de maalesef işe yaramayabiliyor. Birde İstanbul gibi metropolde yaşıyorsanız. Metrobüs, metro gibi toplu ulaşım araçları için bu gün yoğunluk biraz daha az dediğimiz şekli bile çoğu şehirde kalabalık sayılıyor.

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı yok ama sizde sokağa çıkma yasağı var mı? Kendiniz ve sevdikleriniz için sokağa çıkma yasakları oluşturabiliyor musunuz? Konfor alanımızın ne kadar dışına çıkabiliyoruz, evimizde durmamız söylendiği için ne kadar durabiliyoruz. Covid-19 akabinde bizi psikolojik olarak çok fazla etkiliyor. Bu etkiler sanırım virüs geçse bile bizimle devam edecek. Maskemi almayı unuttum derken, aslında artık maske takmamızın gereği olmadığı günlerde olmayı diliyorum hepimiz için. Şimdi önemli olan ise tabi ki şu anı nasıl yaşadığımız. Yasaklar gelse de gelmese de bizler kendi yasaklarımızı kurmalı ve konfor alanımızın dışına çıkmalıyız. Yasak dediğimiz şeyler aslında uzmanların önerdiği tedbirler en nihayetinde. Sosyal mesafeye uymalı, maske takmalı ve dış temaslar sonrası elimizi yüzümüze sürmemeliyiz.

Bu önlemler doğrultusunda İstanbul’da şartlar biraz daha zorlayıcı gibi. Hayatımızın akışına devam ederken en büyük temaslarımız ise seyahat ederken oluyor. İstanbul’da seyahat etmek, bazı şehirler için şehirler arası zaman diliminde gerçekleşiyor. Tuzladan Beylikdüzü’ne gelene kadar Sakarya’dan Kocaeli’ne gidip geri gelinebilir. Böylesine zaman harcanıyorken ve temas söz konusuyken ulaşımı pandemide en güvenli nasıl sağlayacağız ? Kişisel hijyen malzemeleri her zaman ilk önceliğimiz tabi ki. Bundan sonraki adım ise seyahatleri en güvenli şekilde gerçekleştirmek. Bu konuda bize yardımcı olmak için Transfer Sepetim’i tercih edebiliriz. Transfer Sepetim ‘Safe Tourism’ ilkelerine uyarak profesyonel bir vip taşımacılık hizmeti sunuyor.

Transfer Sepetim düzenli periyotlarla dezenfekte edilmiş ve belgeli vip araçları ile taşımacılık yapıyor. İsterseniz şoförle hiç temasınız olmadan yolculuklar gerçekleştirebiliyorsunuz. Online ödeme yaparak hem konforlu hemde temassız bir yolculuk yaparsınız. Üstelik şaşırtıcı derecede ekonomik olan Transfer Sepetim İstanbul içinde her bölgede hizmet veriyor. Planlanmış işlerimizde rezervasyonlu olarak profesyonel hizmet veriyor. Bu denli hassas bir zamanda kesinlikle tercih edilmesi gereken bir uygulama.

Umarım bir sonraki buluşmamızda Covid-19’a veda konuşması yapıyor oluruz. Bu yazıma da burada son vermek istiyorum, daha güzel yarınlarda görüşmek üzere. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved